 Nieuws van derden Schaakproblemen Fen-code omzetten Toegankelijke schaakprogrammas Inloggen Onze webshop Privacy reglement
|
Verslag van het Massakamp Schaken in Gouda
Dit jaar bestaat de oudste schaakclub van Nederland, Messemaker 1847 uit Gouda, 160 jaar. Om het jubileum te vieren organiseerde deze schaakclub dit jaar een aantal festiviteiten waaronder een massakamp tegen de NSVG. Dit toernooi vond plaats op zaterdag 8 december 2007.
Rond 10.30 uur arriveerden de NSVG-schakers op het NS-station van Gouda. Twee van de schakers die zich hadden opgegeven kwamen niet opdagen. Jan Boer, de secretaris van de NSVG, belde de twee afwezigen, ze bleken het gewoon vergeten te zijn.
De schakers uit Gouda stonden al op ons te wachten om ons op te halen van het station.
De aanwezige NSVG-schakers waren Jan Boer, Jenny Hencke, Jeroen Ploeger, Joop Meppelink, Louis van Duuren, Mieke Maeckelberg, Peter Witteveen, Ronny Snoek, Sergio Harnandan Rob Arntz en Theo Verboom. Sergio heeft in het verleden ook in Gouda geschaakt.
Het toernooi bestond uit twee speelronden. Alle NSVG-schaker speelden ’s morgens met wit tegen de schakers uit Gouda. De speeltijd was 50 minuten per schaker. Na de lunch hielden we dezelfde tegenstander maar nu speelden we met zwart. De speeltijd tijdens de middagronde was 60 minuten per schaker. Nadat we waren aangekomen in het Denksportcentrum van Gouda begon vrijwel meteen de eerste ronde. We kregen een consumptiebon en er werd geïnformeerd of we tijdens de lunch tomatensoep of goulashsoep wilden eten.
Mijn tegenstander was Jasper van Wijhe. Ik speelde twee leuke partijen tegen hem maar heb wel geblunderd. ’s Morgens kon hij een toren veroveren omdat die geen kant op kon. Ik deed er lang over om naar een slimme tegenzet te zoeken, tevergeefs, en mijn vlag viel. ’s Middags zag ik Jasper zijn loper op g2 over het hoofd zodat hij een van mijn stukken kon slaan. Er was geen houden meer aan en Jasper kon mij mat zetten.
’s Morgens was de stand 5-5 en ’s middags wonnen de schakers uit Gouda overtuigend met 6,5 punten en behaalde de NSVG 3,5 punten. We trokken de conclusie dat de schakers van Messemaker 1847 een behoorlijke speelsterkte hebben, een van de spelers had zelfs een rating van meer dan 2000 punten.
Na afloop van het toernooi maakte Albert-Jan Wagensveld, de voorzitter van Messemaker 1847, bekend wie de prijswinnaars waren. Er waren drie spelers die beide partijen gewonnen hadden. Eelko de Groot, een van de schakers uit Gouda, behaalde 2 punten door te winnen van Jenny Hencke. Ook mijn tegenstander, Jasper van Wijhe, was een van de gelukkigen. Rob Arntz had zijn partijen van Ronald Bode gewonnen. Alle schakers kregen een pakje heerlijke siroopwafels mee.
Het massakamp in Gouda was een gezellig en goed georganiseerd toernooi. Het vervoer van en naar het station was prima geregeld net als de wedstrijden, de lunch en de consumpties. Ik had de indruk dat het voor veel schakers van Messemaker 1847 een eerste kennismaking met het blindenschaak was.
Ik moet er wel bij vermelden dat ik het niet vind kunnen dat twee NSVG-schakers niet zijn komen opdagen zonder zich af te melden. De organisatie in Gouda heeft er namelijk alles aan gedaan om voldoende schakers te regelen om tegen de 12 NSVG-schakers te spelen.
Wat mij betreft is een toernooi als dit voor herhaling vatbaar.
Meer informatie over de schaakclub Messemaker 1847 is te vinden op:
www.messemaker-1847.nl. Dit is voor ons een goed toegankelijke website. Hierop staat ook een verslag van het Massakamp dat is geschreven door Albert-Jan Wagensveld waarin je kan lezen hoe de schakers uit Gouda de dag ervaren hebben. Er is ook een schaakpartij te vinden van Kees Vermijn tegen Theo Verboom.
Jeroen ploeger
Onderwerpen in de rubriek: Wedstrijden waaraan NSVG teams meededen
Klik op 1 van onderstaande onderwerpen
1983 België - Nederland 1983 Dames schaaktoernooi voor vips in Duitsland 1983 Engeland - Nederland 1983 Nederland - Duitsland 1984 Nederland - België 1984 Nederland - Polen 1984 Wedstrijd Rijnland-Westfalen - Nederland 1985 1e Iris toernooi in Polen 1985 Nederland-Duitsland 1986 2 toernooien in 1 weekend 1986 België-Nederland 1986 Wedstrijd Shell - NSVG 1987 2e IRIScup toernooi in Polen 1987 Nederland-Belgié 1987 Westtfalen-Nederland 1988 Open toornooi in Engeland 1989 Internationaal toernooi in Benidorm (Spanje) 1989 Internationaal toernooi in Dublin (Ierland) 1990 Ierland 1990 jubileumtoernooi Oostenrijk 1991 dbsb rapid toernooi 1993 Verslag van een toernooi in Polen 1994 vierlandentoernooi voor dames 2006 wedstrijd dames tegen Duitsland 2006 wedstrijd heren tegen Engeland 2007 Massakamp Messemaker in Gouda 2009 louis braille toernooi sfeerbeeld 2009 louis braille toernooi technisch verslag Uitnodiging 110 jaar schaakclub Zeist Verslag jubileumwedstrijd Zeist-NSVG Rubrieken in de hoofdrubriek Niet open schaaktoernooien voor vipsKlik op 1 van onderstaande rubrieken Correspondentieschaak Drielandenwedstrijden voor vips Individueel Europees kampioenschap schaken voor vips Ledenweekenden Wedstrijden waaraan NSVG teams meededen Schaakolympiade voor vips Individueel wereldkampioenschap schaken voor vips Zeslanden schaaktoernooiOverzicht van hoofdrubriekenKlik op 1 van onderstaande hoofdrubrieken om de rubrieken in die hoofdrubriek te zien:
Open schaaktoernooien voor vips Niet ingedeelde rubrieken Geschikt/aangepast schaakmateriaal, software, boeken Niet open schaaktoernooien voor vips Schaaktheorie: openingen en eindspelen info over de NSVG Alle rubrieken
terug naar begin van de pagina
Terug naar de nieuwspagina
Einde pagina
|
|