Open NSVG kampioenschap 2024

Met 5½ punt uit 6 partijen is Jetse Schoffelmeer winnaar geworden van het Open NSVG Kampioenschap, dat van 28 november t/m 1 december 2024 plaatsvond in Hotel Dennenheul te Ermelo. Lees hieronder het gehele verslag en de uitslagen.

Ronde 1: Lucas en Piet morsen halfjes, andere ratingfavorieten winnen wel

Met 27 deelnemers is het 20e Open NSVG Kampioenschap, de tweede editie van 2024, van start gegaan. Het aantal deelnemers ligt iets hoger dan de vorige editie, dus het belooft een mooi toernooi te worden. Ratingfavoriet is nieuwkomer Ger Hageman, maar Sergio Harnandan en Jetse Schoffelmeer zitten er niet ver achter. Ook Piet Konijn mag tot de kanshebbers worden gerekend, na zijn derde plaats in februari. De gedeelde winnaars van die editie ontbreken ditmaal.

De meeste ratingfavorieten wonnen in ronde 1 hun partij, al ging dat lang niet overal eenvoudig. Ger Hageman won overtuigend en snel van Willem Booy. Cor Tesselaar won van Jeroen Ploeger, die goed speelde maar op den duur toch een fout maakte. Serge Vermeulen stond slecht met een pion minder tegen Ava Vandekerckhove, maar nam de aanval over en bij torenverlies of mat gaf Ava op. Sergio Harnandan kreeg een scherp koningsgambiet op het bord (met zwart). Hij kon voorkomen dat tegenstander Paul Vaillant kon rokeren en toen wit van alles afruilde bleef hij met een passieve toren zitten, wat beslissend bleek. Jetse Schoffelmeer verraste Jan Spoelstra met een voorbereide openingsvariant in het Frans. Hoewel Jetse het nodige moest berekenen kwam hij met 2 stukken meer uit de complicaties waardoor Jan moest opgeven.

Twee underdogs hielden met wit hun veel hoger geratete tegenstanders op remise. Jeroen Makkinje gaf in een gesloten Siciliaan een pion weg tegen Piet Konijn maar toen die hem niet pakte, stond Jeroen beter. Later won Piet wel een kwaliteit, maar Jeroen had enkele pionnen ter compensatie zodat ze tot remise besloten. Marieke de Lange speelde prima tegen Lucas de Jong. Ze leek op het eind zelfs een sterke koningsaanval te krijgen, maar stelde zich tevreden met een puntendeling.

Ronde 2: drie ratingfavorieten en Niels aan kop

Na twee rondes zijn er nog 4 koplopers. Jetse Schoffelmeer kwam op 2 uit 2, maar dat ging niet gemakkelijk. Cor Tesselaar maakte de verkeerde keuze in het pionneneindspel, bij de goede keuze had hij een vesting gehad. Ook ratingfavoriet Ger Hageman bleef foutloos. Jan Boer dacht een stuk te kunnen winnen op d5, maar verloor in plaats daarvan 2 pionnen en de partij. Sergio Harnandan stond al heel snel heel goed tegen Alaettin Gundogmus. Met een schijnoffer van de dame wist hij bijna al het materiaal af te ruilen, waarna de kwaliteit en drie verbonden vrijpionnen ruim voldoende waren voor winst. De laatste koploper is Niels Feijen, die Peter Smit schaakles gaf, zoals Peter zelf het verwoordde.

Lucas de Jong heeft zijn draai nog niet gevonden, of ligt het aan de goede vorm van Jeroen Makkinje? Hoe het ook zij: zij speelden remise nadat Jeroen zijn paard had geofferd voor de drie centrumpionnen van Lucas. In een stelling met toren en paard voor Lucas tegen toren, f-, g- en h-pion stelde Jeroen remise voor, wat Lucas aannam. Piet Konijn herstelde zich wel van zijn puntverlies, hij weerlegde een torenoffer van Natasha Dalle. Marieke de Lange kon haar goede start geen goed vervolg geven, al was haar nederlaag tegen Willem Booy onnodig. Ook debutanten Els Goudriaan en Erik van de Weerdhof stonden op een half punt, nadat zij in de eerste ronde een bye hadden genomen. Erik won hun onderlinge partij, al bood Els goed partij. Van de verliezers van ronde 1 behaalde Richard Gooijers een goed resultaat. Hij hield Jan Spoelstra op remise, waar laatstgenoemde nog blij mee mocht zijn.

Ronde 3: Jetse en Niels nemen de leiding

Jetse Schoffelmeer en Niels Feijen zijn halverwege de koplopers van het ONK. Zij wonnen hun partij en zijn nog als enigen foutloos. Niels klopte na een ingewikkelde partij de als eerste geplaatste Ger Hageman in het lopereindspel. Jetse was Sergio de baas nadat hij in een Ponziani een pion won en dit bekwaam uitschoof.

Een van de achtervolgers met 2,5 uit 3 is Piet Konijn. Debutant Peter Dijkema was zo vriendelijk hem wat materiaal cadeau te doen, waar Piet wel raad mee wist. Erik van de Weerdhof is de andere achtervolger met een half punt achterstand na zijn overwinning tegen Serge Vermeulen. Ook Jeroen Makkinje doet het goed: hij won de dame van Jan Zeeman met een aftrekaanval en kwam op 2 uit 3. Diezelfde score bereikte Cor Tesselaar, omdat Natasha Dalle na de lange rokade haar koning niet naar b1 speelde en zo een stuk weggaf. Jan Boer herstelde zich ook van zijn nederlaag in de ochtend, al scheerde hij langs de rand van de afgrond tegen Paul Vaillant. In tijdnood miste die mat in 1 (Dxg6 was mat omdat pion f7 gepend stond) en verloor later een kwaliteit, terwijl hij er al een had geofferd.

Jan Spoelstra en Richard Gooijers boekten hun eerste overwinning. Richard deed dat ten koste van Marieke de Lange, die na het weggeven van twee stukken opgaf. Jan Spoelstra wist ondanks de opening (de Franse afruilvariant) toch wat te bereiken tegen Els Goudriaan en kwam in een dame-eindspel met een pion meer, waarin een matdreiging het lot van wit bezegelde. Christelle Kindts won na een eerdere bye ook voor het eerst, zij combineerde Willem Booy knap van het bord.

Ronde 4: Jetse door gelukje alleen koploper, Piet in de achtervolging

Jetse Schoffelmeer is na vier ronden de eenzame leider van het ONK. Een half punt achter hem staat Piet Konijn, die de volgende keer mag proberen Jetse te stuiten.

In de opening leek niet Jetse, maar Niels Feijen richting een score van 4 uit 4 te gaan. Jetse vergiste zich namelijk en kwam heel slecht te staan. Hij verraste Niels echter met een truc, die Niels zijn dame kostte. Ondertussen waren Piet Konijn en Erik van de Weerdhof verwikkeld in een ingewikkelde strijd, waarin Erik na 13 zetten nog maar 12 minuten op de klok had. Piet had een pion geofferd maar steeds een dreigende stelling. Ook toen de dames geruild waren, bleef de stelling lastig voor Erik omdat zijn koning opgesloten stond op de h-lijn. In het eindspel trok Piet de winst naar zich toe met een matcombinatie.

Op 3 uit 4 staat naast Niels onder meer Ger Hageman, de nummer 1 van de plaatsingslijst. Ger speelde een gecontroleerde partij tegen Richard Gooijers, die opgaf toen zijn dame gevangen was. Althans, dat dacht hij, maar er was nog een uitweg. Maar opgegeven is opgegeven en het punt was voor Ger. Ook Jan Boer kwam op 3 uit 4 dankzij een interessante zwartoverwinning op Cor Tesselaar, die te veel pionnen achter stond in het toreneindspel. Zwart deed het sowieso goed deze ronde, want 10 van de 13 borden eindigden in 0-1. Zo voegde Jeroen Makkinje zich bij de groep met 3 uit 4 dankzij winst op Ava Vandekerckhove, en versloeg Sergio Harnandan na stukwinst ook de moeder van Ava, Christelle Kinds. Verder won Peter Smit van Eva Dekens, die doorspeelde tot mat, en versloeg Natasha Dalle Jan Zeeman die verschillende plannen probeerde te combineren maar daardoor niets bereikte.

Er waren echter ook enkele uitzonderingen. Zo was er Lucas de Jong, die zijn vierde remise in vier rondes behaalde tegen Serge Vermeulen. Hij stond goed, miste zelfs kwaliteitswinst maar bood net toen het uit de hand dreigde te lopen voor hem remise aan, wat werd aangenomen. Jeroen Ploeger had misschien kans om ook een van de zwartwinnaars te worden toen hij een centrumpion won van Marieke de Lange, maar Marieke won een stuk zodat Jeroen nog op 0 staat. Hij krijgt de volgende ronde een gratis punt dankzij een bye.

Ronde 5: Jetse op koers voor titel na winst tegen Piet

Jetse Schoffelmeer is dicht bij de winst op het Open NSVG Kampioenschap. Ook zijn vijfde partij won hij, waardoor hij een vol punt los staat van twee achtervolgers.

Jetse speelde verreweg de langste partij van de middag tegen Piet Konijn. Het was een ingewikkelde strijd waarin Piet lange tijd goed verdedigde, maar uiteindelijk toch het onderspit dolf door een ingenieuze truc van Jetse. Op een punt van Jetse staan Ger Hageman, zijn tegenstander morgen, en Niels Feijen. Ger won van Sergio Harnandan door hem mat te zetten met 2 paarden. Jan Boer kon de koningsaanval van Niels niet weerstaan en verloor snel.

De strijd om de titel van beste NSVG’er is nog open. Alaettin Gundogmus staat als enige NSVG’er op 3,5 punt nadat hij een toren won tegen Peter Smit. Daardoor ging hij Jan Boer, Sergio en ook Jeroen Makkinje voorbij. Laatstgenoemde ging onderuit tegen Erik van de Weerdhof. Lucas de Jong kwam naast hen op 3 punten dankzij een soepele zege op Christelle Kindts. Hij won met een vork de toren op a1 en doorbrak zo zijn remisereeks. Bij winst op Piet is Alaettin zeker van de titel van beste NSVG’er, bij een remise of nederlaag hebben Jan Boer, Sergio, Jeroen Makkinje en Lucas nog kans om langszij te komen of hem zelfs te passeren.

Ook de strijd om de damesprijs ligt nog open. De beste papieren zijn duidelijk voor Ava Vandekerckhove. Zij klopte in een belangrijke partij voor deze competitie Natasha Dalle, haar pionnenovermacht in het eindspel gaf de doorslag. Margriet Martensen is Ava’s belangrijkste concurrent. Zij wist na een lange en mooie partij Peter Dijkema te verslaan in een dame-eindspel met een pion meer, waardoor zij op 2,5 punten kwam. Marieke de Lange is uitgeschakeld voor de damesprijs na haar nederlaag tegen Paul Vaillant. Marieke leek kans te maken om haar tweede overwinning van de dag te pakken, want in de opening gaf Paul een paard weg. Paul kwam echter terug en wist de partij alsnog in zijn voordeel te beslechten.

Ronde 6: Jetse kampioen, Sergio beste NSVG’er

Jetse Schoffelmeer heeft geen fout gemaakt en is zo de winnaar geworden van het tweede ONK van 2024 en het 20e in totaal. Niels Feijen eindigde als tweede, Ger Hageman deelde met Piet Konijn de derde plaats.

Jetse en Ger maakten er een interessante strijd van, die uiteindelijk in remise eindigde. Geen perfecte score dus voor Jetse, maar met 5,5 uit 6 was hij niet meer te achterhalen door de concurrentie. Niels wist Erik van de Weerdhof te verslaan en eindigde daardoor ongedeeld als tweede: hij verloor alleen van Jetse. Piet voegde zich bij Ger op de derde plaats door te winnen van Alaettin Gundogmus.

De nederlaag van Alaettin betekende ook dat concurrenten in de strijd om de beste NSVG’er hem konden passeren. De strijd tussen NSVG’ers Sergio Harnandan en Jeroen Makkinje eindigde in Sergio’s voordeel, zodat hij Alaettin voorbijging en op 4 punten kwam. Ook Lucas de Jong won, met een torenoffer op h6 voor mat op de volgende zet versloeg hij Paul Vaillant. Hij eindigde daardoor gelijk in punten met Sergio, maar Sergio had meer weerstandspunten en werd daarom de beste NSVG’er. Ook Jan Boer had nog op 4 punten kunnen komen, maar hij kwam tegen Ava Vandekerckhove niet verder dan remise.

De remise van Ava betekende ook dat zij de damesprijs voor zich opeiste. Margriet Martensen kwam tegen Richard Gooijers namelijk niet verder dan remise, waardoor zij een half punt achter Ava eindigde. Met Richard hebben we wel meteen de winnaar van de ratingprijs tot 1600 genoemd. Met 3 punten deed hij het prima. De ratingprijs tot 1800 was voor Lucas, die ondanks het missen van de prijs voor de beste NSVG’er dus toch met een prijsje naar huis ging.

Zo kwam er een eind aan opnieuw een mooi toernooi. Volgend jaar zijn we wederom in het laatste weekend van november terug.

Uitslagen en eindstand tweede Open NSVG kampioenschap 2024

Pairing of round 1 of 2e ONK 2024

Table White                               – Black                                       Results

————————————————————————————— round 1

  1   Hageman, Ger                 ( 0  ) – Booy, Willem                 ( 0  )   1- 13  1-0   

  2   Vaillant, Paul               ( 0  ) – Harnandan, Sergio            ( 0  )  15-  2  0-1   

  3   Schoffelmeer, Jetse          ( 0  ) – Spoelstra, Jan               ( 0  )   3- 16  1-0   

  4   Dekens, Eva                  ( 0  ) – Feijen, Niels                ( 0  )  17-  4  0-1   

  5   Vermeulen, Serge             ( 0  ) – Vandekerckhove, Ava          ( 0  )   5- 18  1-0   

  6   Makkinje, Jeroen             ( 0  ) – Konijn, Piet                 ( 0  )  19-  6  1/2   

  7   Boer, Jan                    ( 0  ) – Martensen, Margriet          ( 0  )   7- 20  1-0   

  8   De Lange, Marieke            ( 0  ) – De Jong, Lucas               ( 0  )  22-  8  1/2   

  9   Gundogmus, Alaettin          ( 0  ) – Gooijers, Richard            ( 0  )   9- 23  1-0   

 10   Smit, Peter                  ( 0  ) – Zeeman, Jan                  ( 0  )  10- 24  1-0   

 11   Dalle, Natasha               ( 0  ) – Kindts, Christelle           ( 0  )  11- 25  1-0   

 12   Ploeger, Jeroen              ( 0  ) – Tesselaar, Cor               ( 0  )  26- 12  0-1   

 13                                                                                              

Bye  (draw)    : 14 van de Weerdhof, Erik; 21 Goudriaan, Els

Bye  (win)     : 27 Dijkema, Peter

Pairing of round 2 of 2e ONK 2024

Table White                               – Black                                       Results

————————————————————————————— round 2

  1   Boer, Jan                    ( 1  ) – Hageman, Ger                 ( 1  )   7-  1  0-1   

  2   Harnandan, Sergio            ( 1  ) – Gundogmus, Alaettin          ( 1  )   2-  9  1-0   

  3   Tesselaar, Cor               ( 1  ) – Schoffelmeer, Jetse          ( 1  )  12-  3  0-1   

  4   Feijen, Niels                ( 1  ) – Smit, Peter                  ( 1  )   4- 10  1-0   

  5   Dijkema, Peter               ( 1  ) – Vermeulen, Serge             ( 1  )  27-  5  1/2   

  6   Konijn, Piet                 ( 0.5) – Dalle, Natasha               ( 1  )   6- 11  1-0   

  7   De Jong, Lucas               ( 0.5) – Makkinje, Jeroen             ( 0.5)   8- 19  1/2   

  8   van de Weerdhof, Erik        ( 0.5) – Goudriaan, Els               ( 0.5)  14- 21  1-0   

  9   Booy, Willem                 ( 0  ) – De Lange, Marieke            ( 0.5)  13- 22  1-0   

 10   Martensen, Margriet          ( 0  ) – Vaillant, Paul               ( 0  )  20- 15  0-1   

 11   Spoelstra, Jan               ( 0  ) – Gooijers, Richard            ( 0  )  16- 23  1/2   

 12   Zeeman, Jan                  ( 0  ) – Dekens, Eva                  ( 0  )  24- 17  1-0   

 13   Vandekerckhove, Ava          ( 0  ) – Ploeger, Jeroen              ( 0  )  18- 26  1-0   

Bye  (win)     : 25 Kindts, Christelle

Pairing of round 3 of 2e ONK 2024

Table White                               – Black                                       Results

————————————————————————————— round 3

  1   Hageman, Ger                 ( 2  ) – Feijen, Niels                ( 2  )   1-  4  0-1   

  2   Schoffelmeer, Jetse          ( 2  ) – Harnandan, Sergio            ( 2  )   3-  2  1-0   

  3   Vermeulen, Serge             ( 1.5) – van de Weerdhof, Erik        ( 1.5)   5- 14  0-1   

  4   Konijn, Piet                 ( 1.5) – Dijkema, Peter               ( 1.5)   6- 27  1-0   

  5   Smit, Peter                  ( 1  ) – Vandekerckhove, Ava          ( 1  )  10- 18  0-1   

  6   Makkinje, Jeroen             ( 1  ) – Zeeman, Jan                  ( 1  )  19- 24  1-0   

  7   Gundogmus, Alaettin          ( 1  ) – De Jong, Lucas               ( 1  )   9-  8  1/2   

  8   Kindts, Christelle           ( 1  ) – Booy, Willem                 ( 1  )  25- 13  1-0   

  9   Dalle, Natasha               ( 1  ) – Tesselaar, Cor               ( 1  )  11- 12  0-1   

 10   Vaillant, Paul               ( 1  ) – Boer, Jan                    ( 1  )  15-  7  0-1   

 11   Goudriaan, Els               ( 0.5) – Spoelstra, Jan               ( 0.5)  21- 16  0-1   

 12   Gooijers, Richard            ( 0.5) – De Lange, Marieke            ( 0.5)  23- 22  1-0   

 13   Ploeger, Jeroen              ( 0  ) – Martensen, Margriet          ( 0  )  26- 20  0-1   

Bye  (win)     : 17 Dekens, Eva

Pairing of round 4 of 2e ONK 2024

Table White                               – Black                                       Results

————————————————————————————— round 4

  1   Feijen, Niels                ( 3  ) – Schoffelmeer, Jetse          ( 3  )   4-  3  0-1   

  2   van de Weerdhof, Erik        ( 2.5) – Konijn, Piet                 ( 2.5)  14-  6  0-1   

  3   Harnandan, Sergio            ( 2  ) – Kindts, Christelle           ( 2  )   2- 25  1-0   

  4   Vandekerckhove, Ava          ( 2  ) – Makkinje, Jeroen             ( 2  )  18- 19  0-1   

  5   Tesselaar, Cor               ( 2  ) – Boer, Jan                    ( 2  )  12-  7  0-1   

  6   Gooijers, Richard            ( 1.5) – Hageman, Ger                 ( 2  )  23-  1  0-1   

  7   De Jong, Lucas               ( 1.5) – Vermeulen, Serge             ( 1.5)   8-  5  1/2   

  8   Spoelstra, Jan               ( 1.5) – Gundogmus, Alaettin          ( 1.5)  16-  9  0-1   

  9   Dijkema, Peter               ( 1.5) – Vaillant, Paul               ( 1  )  27- 15  0-1   

 10   Zeeman, Jan                  ( 1  ) – Dalle, Natasha               ( 1  )  24- 11  0-1   

 11   Dekens, Eva                  ( 1  ) – Smit, Peter                  ( 1  )  17- 10  0-1   

 12   Booy, Willem                 ( 1  ) – Goudriaan, Els               ( 0.5)  13- 21  0-1   

 13   De Lange, Marieke            ( 0.5) – Ploeger, Jeroen              ( 0  )  22- 26  1-0   

Bye  (draw)    : 20 Martensen, Margriet

Pairing of round 5 of 2e ONK 2024

Table White                               – Black                                       Results

————————————————————————————— round 5

  1   Schoffelmeer, Jetse          ( 4  ) – Konijn, Piet                 ( 3.5)   3-  6  1-0   

  2   Hageman, Ger                 ( 3  ) – Harnandan, Sergio            ( 3  )   1-  2  1-0   

  3   Boer, Jan                    ( 3  ) – Feijen, Niels                ( 3  )   7-  4  0-1   

  4   Makkinje, Jeroen             ( 3  ) – van de Weerdhof, Erik        ( 2.5)  19- 14  0-1   

  5   Gundogmus, Alaettin          ( 2.5) – Smit, Peter                  ( 2  )   9- 10  1-0   

  6   Kindts, Christelle           ( 2  ) – De Jong, Lucas               ( 2  )  25-  8  0-1   

  7   Vermeulen, Serge             ( 2  ) – Tesselaar, Cor               ( 2  )   5- 12  1/2   

  8   Dalle, Natasha               ( 2  ) – Vandekerckhove, Ava          ( 2  )  11- 18  0-1   

  9   Vaillant, Paul               ( 2  ) – De Lange, Marieke            ( 1.5)  15- 22  1-0   

 10   Martensen, Margriet          ( 1.5) – Dijkema, Peter               ( 1.5)  20- 27  1-0   

 11   Goudriaan, Els               ( 1.5) – Gooijers, Richard            ( 1.5)  21- 23  0-1   

 12   Spoelstra, Jan               ( 1.5) – Dekens, Eva                  ( 1  )  16- 17  1-0   

 13   Zeeman, Jan                  ( 1  ) – Booy, Willem                 ( 1  )  24- 13  0-1   

Bye  (win)     : 26 Ploeger, Jeroen

Pairing of round 6 of 2e ONK 2024

Table White                               – Black                                       Results

————————————————————————————— round 6

  1   Hageman, Ger                 ( 4  ) – Schoffelmeer, Jetse          ( 5  )   1-  3  1/2   

  2   Feijen, Niels                ( 4  ) – van de Weerdhof, Erik        ( 3.5)   4- 14  1-0   

  3   Konijn, Piet                 ( 3.5) – Gundogmus, Alaettin          ( 3.5)   6-  9  1-0   

  4   Harnandan, Sergio            ( 3  ) – Makkinje, Jeroen             ( 3  )   2- 19  1-0   

  5   Vandekerckhove, Ava          ( 3  ) – Boer, Jan                    ( 3  )  18-  7  1/2   

  6   De Jong, Lucas               ( 3  ) – Vaillant, Paul               ( 3  )   8- 15  1-0    

  7   Gooijers, Richard            ( 2.5) – Martensen, Margriet          ( 2.5)  23- 20  1/2   

  8   Tesselaar, Cor               ( 2.5) – Spoelstra, Jan               ( 2.5)  12- 16  1/2   

  9   Booy, Willem                 ( 2  ) – Vermeulen, Serge             ( 2.5)  13-  5  0-1   

 10   Smit, Peter                  ( 2  ) – Dalle, Natasha               ( 2  )  10- 11  1/2   

 11   De Lange, Marieke            ( 1.5) – Kindts, Christelle           ( 2  )  22- 25  1-0   

 12   Dijkema, Peter               ( 1.5) – Goudriaan, Els               ( 1.5)  27- 21  0-1   

 13   Dekens, Eva                  ( 1  ) – Ploeger, Jeroen              ( 1  )  17- 26  1-0   

Bye  (win)     : 24 Zeeman, Jan

Ranking after round 6 of 2e ONK 2024

No.  PNo.  Name                       Score WP    SB     PS    rat.  TPR  W-We

——————————————————————————-

  1.    3  Schoffelmeer, Jetse         5.5  24.0  21.75  20.5  1875 2208 +1.98

  2.    4  Feijen, Niels               5.0  21.0  15.50  18.0  1812 2033 +1.38

  3.    1  Hageman, Ger                4.5  23.0  15.25  16.5  1969 1963 +0.07

        6  Konijn, Piet                4.5  19.0  12.00  16.0  1801 1822 +0.12

  5.    2  Harnandan, Sergio           4.0  21.0  11.00  15.0  1908 1807 -0.50

        8  De Jong, Lucas              4.0  17.0  10.75  12.0  1747 1669 -0.34

  7.    7  Boer, Jan                   3.5  22.0  10.75  13.5  1776 1734 -0.28

       14  van de Weerdhof, Erik       3.5  21.5  10.50  14.0  0000 1702  1702

        9  Gundogmus, Alaettin         3.5  21.0  10.50  13.0  1719 1791 +0.62

        5  Vermeulen, Serge            3.5  17.0   9.50  12.0  0000 1873 +1.00

       18  Vandekerckhove, Ava         3.5  15.5   7.25  11.5  1608 1797 +1.00

 12.   19  Makkinje, Jeroen            3.0  21.0   9.25  12.5  1604 1788 +1.19

       23  Gooijers, Richard           3.0  19.0   8.00   9.0  1562 1685 +0.88

       16  Spoelstra, Jan              3.0  19.0   7.00   9.0  1669 1676 +0.04

       12  Tesselaar, Cor              3.0  18.5   6.25  11.5  1682 1671 -0.10

       15  Vaillant, Paul              3.0  18.0   6.50  10.0  0000 1648  1648

       20  Martensen, Margriet         3.0  13.5   4.25   8.0  1601 1476 -0.32

 18.   10  Smit, Peter                 2.5  17.5   4.25   9.5  1717 1609 -0.91

       11  Dalle, Natasha              2.5  16.5   4.25   9.5  1711 1565 -1.16

       21  Goudriaan, Els              2.5  15.5   4.50   7.0  1589 1512 -0.30

       22  De Lange, Marieke           2.5  14.0   4.00   7.0  1568 1511 -0.35

 22.   25  Kindts, Christelle          2.0  17.0   4.00   9.0  1403 1462 +0.21

       13  Booy, Willem                2.0  16.0   4.00   7.0  1681 1537 -0.99

       17  Dekens, Eva                 2.0  14.0   2.00   5.0  1630  879 -1.74

       24  Zeeman, Jan                 2.0  12.5   2.50   6.0  1518 1429 -0.50

 26.   27  Dijkema, Peter              1.5  19.0   4.25   8.5  0000  864   864

 27.   26  Ploeger, Jeroen             1.0  14.0   0.50   2.0  0000  818   818